Připravujete výběrové řízení, nebo plánujete rekonstrukci svého domu?

Nezávazně poptat

Proč zateplovat panelový dům

Obvodový plášť panelového nebo bytového domu představuje konstrukčně a funkčně provázaný celek. Proto by v případě nutné opravy v této oblasti měl vlastník vždy hledat komplexní řešení a místo opravy s krátkodobým účinkem provést rozumnou úpravu, která povede ke dlouhodobému zhodnocení budovy a tím i bytů. 

Zateplení je nejvhodnější úprava obvodového pláště při opravě panelového domu, protože spojuje několik funkcí důležitých pro funkci a životnost domu: chrání stavební konstrukci, snižuje tepelné ztráty, zlepšuje mikroklima v bytech, zlepšuje architektonický vzhled, prodlužuje životnost domu.

Komplexní zateplení panelového domu znamená nesporný přínos zejména v těchto oblastech:

 • Tepelná úspora
  Na mnoha konkrétních případech byla po provedení komplexního zateplení domu prokázána úspora tepelné energie v rozmezí 30 až 50% oproti předešlému topnému období.
 • Statika Zateplení
  má pozitivní vliv na statiku panelového objektu tím, že výrazně omezí vlivy teplotních změn, které působí na konstrukci domu prostřednictvím obvodového pláště.
 • Hygiena
  Při správném provedení zateplení a koordinaci s výměnou oken, zajištěním výměny vzduchu v interiéru a vyregulování otopné soustavy dochází k výraznému zvýšení vnitřní pohody prostředí, kterou tvoří kombinace teploty vzduchu a jeho proudění, povrchové teploty předmětů a stěn, vlhkosti vzduchu a možnosti výskytu mikroorganizmů a vzniku plísní, řas a mechů.
 • Estetika
  Náhlá přeměna fádního paneláku na atraktivní bytový dům bývá často tím, co obyvatelé domu nejdříve a nejsilněji pocítí jako pozitivní změnu, kterou se rádi pochlubí, na kterou jsou i hrdí: jejich dům dostal novou „ adresu“.
 • Zhodnocení objektu
  Nikdo dnes nepochybuje o tom, jaký vliv má zlepšený vnější vzhled domu na určení tržní hodnoty bytů.

Domluvte si prohlídku s naším specialistou.

DOMLUVIT PROHLÍDKU

Nezávazně poptat

Připravujete výběrové řízení, nebo plánujete rekonstrukci / stavbu svého domu? Moc rádi se zúčastníme a pomůžeme Vám s přípravami. Napište si o nezávaznou nabídku.

JMÉNO*
PŘÍJMENÍ*
E-MAIL*
TELEFON

POPIŠTE NÁM CO PŘIPRAVUJETE